Dermatologia ogólna

Skóra jest naszą codzienną kreacją. Szytą na miarę, według niepowtarzalnego i wyjątkowego stylu. Chroni nas, zdobi oraz sprawia, że w niej właśnie, czujemy się najlepiej. Aby jednak mogła nam służyć jak najdłużej, warto o nią zadbać, a w szczególności sprawdzać, od czasu do czasu, w jakim jest stanie, poddając wszelkie nieprawidłowości fachowej opiece lekarskiej.

W ramach świadczeń z zakresu dermatologii ogólnej diagnozujemy i leczymy schorzenia skóry, włosów i paznokci, niektórych chorób ogólnoustrojowych, ujawniających się na skórze, a także chorób przenoszonych drogą płciową.Do naszych usług dołączyliśmy również fototerapię (naświetlanie skóry), szczególnie przydatną w leczeniu łuszczycy, bielactwa, atopowego zapalenia skóry oraz przewlekłego świądu.

JUŻ U NAS – DERMATOSKOPOWA OCENA ZNAMION!

Vexia jest nowym systemem firmy FotoFinder, który wyposażony został w kamerę medicam 800 HD. Umożliwia ona osiągnięcie doskonałej jakości obrazu w rozdzielczości Full HD oraz połączenie jej z maksymalną szybkością i niezawodnością.System FotoFinder Vexia łączy w sobie świetną jakość wykonania oraz doskonałe zdjęcia. Kamera medicam 800 HD oferuje doskonałą jakość w rozdzielczości Full HD, która jest widoczna zarówno w podglądzie na żywo jak i w wykonanych zdjęciach. FotoFinder jako jedyny system na rynku daje możliwość pracy w trybie maksymalnej rozdzielczości w obu tych trybach (podgląd na żywo, fotografia). Opatentowany precyzyjny obiektyw zapewnia znakomity, krystalicznie czysty obraz przy różnych powiększeniach – w świetle spolaryzowanym lub z użyciem imersji. FotoFinder zapewnia nowy poziom opieki nad pacjentem. System oferuje kompleksową platformę diagnozy skóry.

Obrazy dermoskopowe są przypisane do pacjenta oraz do konkretnej lokalizacji dzięki temu znacznie łatwiej śledzić zmiany, porównywać zdjęcia i obserwować postępy leczenia. Dodatkowy adapter do fluorescencji umożliwia wykrycie rogowacenia słonecznego, a oprogramowanie eksperckie daje możliwość wykonania trichoskopii. Pozwala to oferować kompleksowe usługi dla szerokiego grona pacjentów. Program FotoFinder Moleanalyzer wykorzystuje algorytmy rozpoznawania wzorców zmian melanocytowych. Oprócz różnych parametrów, Moleanalyzer jest sprawdzonym systemem z wysokim poziomem czułości i specyficzności. Analizując dwa obrazy z różnych badań równolegle, może obliczyć zmiany jakie zaszły w obrębie danej zmiany od czasu ostatniej wizyty. FotoFinder pomaga poprawić dokładność diagnostyczną.

Skutecznie leczymy:

Łuszczycę

Łuszczyca (łac. psoriasis) jest schorzeniem skóry o charakterze przewlekłym i nawracającym. Charakteryzuje się występowaniem złuszczających się, czerwonobrunatnych lub zaróżowionych, płaskich grudek o wyrazistych brzegach i zróżnicowanej wielkości, ze srebrzysto-białawą łuską na powierzchni. Choroba jest niezakaźna i niezłośliwa. Należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych, dotykając nawet do 4% populacji.

Wyróżniamy trzy postaci kliniczne łuszczycy: zwyczajną, krostkową oraz stawową. Zmiany pojawiają się najczęściej na łokciach, kolanach, skórze owłosionej głowy, w pępku, na kości krzyżowej, a także na paznokciach rąk i stóp. Pojawienie się łuszczycy uwarunkowane jest przede wszystkim czynnikami genetycznymi, środowiskowymi i immunologicznymi. Zaostrzenia powodowane są najczęściej przez stres, alkohol oraz infekcje.

Łuszczyca bywa mylona z atopowym zapaleniem skóry.

Bielactwo

Bielactwo jest chorobą o charakterze przewlekłym, polegającą na zaniku komórek odpowiedzialnych za właściwy kolor skóry. Choć nie jest groźna, sprawia niemałe problemy natury estetycznej. Przypuszcza się, że jej podłożem mogą być czynniki genetyczne, środowiskowe oraz autoimmunologiczne. Widoczne zmiany występują najczęściej na dłoniach, łokciach, kolanach, a także wokół oczu i ust. Na bielactwo zapada średnio do 2% populacji.

Wyróżniamy dwa rodzaje choroby:

  • bielactwo wrodzone
  • bielactwo nabyte

Bielactwo wrodzone ma podłoże genetyczne. Pojawia się z momentem urodzenia i utrzymuje się zazwyczaj przez całe życie. Pełna postać, obejmująca całą powierzchnię ciała, nazywana jest także albinizmem całościowym, w odróżnieniu do albinizmu częściowego, występującego miejscowo.

Bielactwo nabyte spowodowane jest rozpadem komórek barwnikowych. Charakteryzuje się jasnymi, nieregularnymi odbarwieniami skóry. Przyczyny jego powstawania wciąż nie zostały jednoznacznie określone.

Atopowe zapalenia skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS), zwane też alergicznym zapaleniem skóry, jest przewlekłą chorobą zapalną, z tendencją do nawrotów. Cechuje się występowaniem nasilonego świądu i związana jest z zaburzeniami funkcjonowania układu immunologicznego oraz zmianami w fizjologii i budowie skóry.

AZS może wystąpić w każdym wieku, ustępować samoistnie lub trwać przez całe życie, z charakterystycznymi okresami nasileń i remisji. Głównymi objawami są zaczerwienienie, suchość, swędzenie oraz skłonność do nawrotowych zakażeń bakteryjnych skóry. Zmiany pojawiają się najczęściej na zgięciach łokciowych i kolanowych, na twarzy, szyi, a także mogą obejmować całe ciało. Bardzo ważną rolę w leczeniu AZS odgrywa prawidłowa pielęgnacja skóry.

Atopowe zapalenie skóry bywa mylone z łuszczycą.

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy (łac. acne vulgaris) jest jednym z najczęściej występujących schorzeń skóry, dotykającym od 80 do 100% populacji w grupie wiekowej między 11 a 25 rokiem życia. Pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania, kiedy, pod wpływem zmian hormonalnych, dochodzi do nadczynności gruczołów łojowych. Objawia się zaskórnikami i grudkami (popularnie zwanymi pryszczami) powstającymi na skutek nadmiernego wytwarzania łoju, w połączeniu ze wzmożonym rogowaceniem komórek przewodów łojowych skóry. Ważnym czynnikiem zaostrzającym objawy trądziku jest stres.
Lekarze zwracają też uwagę na występowanie trądziku u osób starszych, nawet po 30-tym roku życia. Jak się okazuje, dotyczą one aż 1/3 populacji. Powyżej 45 lat, ta grupa wyraźnie się zmniejsza. Co ciekawe, aż połowa pacjentów z trądzikiem osób dorosłych nie chorowała na trądzik młodzieńczy lub jego objawy były znikome. Towarzyszy mu charakterystyczny łojotok, o różnym nasileniu.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty (łac. rosacea) objawia się występowaniem uporczywie nawracającego zaczerwienienia skóry twarzy (z błahych powodów), a niekiedy także wykwitów rumieniowych, grudkowych oraz krostek. W odróżnieniu od trądziku młodzieńczego, dotyczy on z reguły osób w wieku dojrzałym – najwięcej zachorowań przypada na okres pomiędzy 30 i 60 rokiem życia. Decydujące są tutaj czynniki genetyczne i środowiskowe, choć największą role przypisuje się zjawiskom immunologicznym oraz zaburzeniom naczynioruchowym.

Ocenia się, że trądzik różowaty dotyczy obecnie aż do 10% populacji. Większość osób nie zdaje sobie jednak sprawy z choroby sądząc, że taka już ich uroda. Do niedawna trądzik różowaty leczony był jedynie w obrębie dermatologii ogólnej. Okazało się, że znakomite efekty może przynieść także kuracja zabiegowa. Należy jednak wiedzieć, w którym momencie choroby poddać się zabiegowi. W fazie aktywnej, podstawowe znaczenie ma oczywiście terapia lekowa – zalecane są leki doustne oraz dobór odpowiednich środków pielęgnujących, nie wpływających na zaostrzenie wykwitów. Drugi etap to leczenie miejscowe – tutaj proponujemy terapię laserem naczyniowym i IPL, a także delikatne peelingi lekarskie.

Łysienie

Łysienie (łac. alopecia) jest objawem chorobowym, polegającym na zaniku wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Najczęstszym typem jest łysienie androgenowe, spowodowane wrażliwością mieszka włosowego na pochodną testosteronu – dihydrotestosteronu. Łysienie może wystąpić w połączeniu z innymi dolegliwościami, może być reakcją na czynniki zewnętrzne lub stanowić samodzielny zespół chorobowy. W zależności od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, może być również dziedziczony.

Usuwanie znamion

Usuwanie znamion, guzków, włókniaków, brodawek, odcisków i innych zmian skórnych. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Metoda elektrokoagulacji lub laserem chirurgicznym CO2.

Usuwanie wrastających paznokci

Skuteczne leczenie wrastającego paznokcia, zabieg w znieczuleniu miejscowym 300 zł.

Wizyta prywatna: 180 zł. (od 01.09.2022 200 zł.)